- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO DMU
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO DMU 60 T
CNC vertikal fleroperationsmaskin DECKEL MAHO DMU 60 T
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO DMU › |
| Tillverkare | DECKEL MAHO DMU › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 2000 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 600 mm |
| Antal CNC-styrda axlar | 5 st |
| Antal verktyg i magasinet | 24 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 12000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 630 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 560 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 560 mm |
| Totalt effektbehov | 32 kW |
| Maskinvikt | 6.3 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Heidenhain TNC 426 | |



















































