- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner 0844 TWINHORN TAIWAN
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner 0844 TWINHORN TAIWAN VQ1500
CNC vertikal fleroperationsmaskin 0844 TWINHORN TAIWAN VQ1500
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner 0844 TWINHORN TAIWAN › |
| Tillverkare | 0844 TWINHORN TAIWAN › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Indien |
| region | Gujarat |
| År | 2005 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Loading | Säljaren organiserar lastningen - ingår i priset på maskinen |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 002 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1600 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 700 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 1800 kg |
| Effekt av spindeldriv | 15 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Antal synkrona axlar | 3 st |
| Antal verktyg i magasinet | 32 st |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 100 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 4800 1/min |
| Minsta avstånd av spindeln från bordet | 150 mm |
| Maximalt avstånd av spindeln från bordet | 900 mm |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1530 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 740 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 16 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 16 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 12 mm/s |
| Totalt effektbehov | 20 kW |
| Maskinhöjd | 3000 mm |
| Maskinlängd | 3800 mm |
| Maskinbredd | 3000 mm |
| Maskinvikt | 11 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Mitshubishi M64 | |
| RS-anslutning | |
| USB-anslutning | |
| Ethernet (LAN) | |



















































