2D laser PRIMA POWER Platino Fiber
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| År | 2012 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
Specifikation | |
|---|---|
| Lasereffekt | 3 kW |
| Längd på arbetsbordet | 3000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1500 mm |
| Maximal tjocklek på snittet plåt (Normal Steel) | 20 mm |
| Maximal tjocklek på den skurna plåten (rostfritt stål) | 8 mm |
| Maximal tjocklek på den skurna plåten (aluminium) | 8 mm |
| Maskinvikt | 11 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Avgasutsug | |
| Kylaggregat | |












































