2D laser SALVAGNINI FIBER L3
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Podkarpackie |
| År | 2011 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Loading | Säljaren organiserar lastningen - betalas separat |
| Betalning | Vid mottagande |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Lasereffekt | 2 kW |
| Längd på arbetsbordet | 3000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1500 mm |
| Antal bord | 2 st |
| Antal huvuden med laser | 1 st |
| Maximal tjocklek på snittet plåt (Normal Steel) | 18 mm |
| Maximal tjocklek på den skurna plåten (rostfritt stål) | 8 mm |
| Maximal tjocklek på den skurna plåten (aluminium) | 6 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| CNC-styrning | |
| Ethernet (LAN) | |
| USB-anslutning | |
| Fiberlaser | |
| Laser med linser | |
| Smidig anpassning av lasereffekten | |
| CO2-laser gas | |
| N2 lasergas | |
| Palettväxlare | |
| Avgasutsug | |
| Teknisk dokumentation | |











































