Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| År | 2003 |
| Garanti | Garanti 3 månader |
| Tekniskt skick | Efter totalrenovering |
| Loading | Säljaren organiserar lastningen - ingår i priset på maskinen |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Säljaren organiserar transporten mot en extra avgift |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Lasereffekt | 5 kW |
| Längd på arbetsbordet | 3000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1500 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 900 kg |
| Maximal tjocklek på snittet plåt (Normal Steel) | 25 mm |
| Maximal tjocklek på den skurna plåten (rostfritt stål) | 20 mm |
| Maximal tjocklek på den skurna plåten (aluminium) | 12 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 200 m/min |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 300 m/min |
| Maskinhöjd | 2400 mm |
| Maskinlängd | 11100 mm |
| Maskinbredd | 4600 mm |
| Maskinvikt | 12000 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Siemens Siemens Sinumerik 84 | |
| CNC-styrning | |
| USB-anslutning | |
| Laser med linser | |
| Ljus | |










































