Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | California |
| År | 2012 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Lasereffekt | 2.5 kW |
| Längd på arbetsbordet | 3048 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1524 mm |
| Maximal tjocklek på snittet plåt (Normal Steel) | 15.9 mm |
| Maximal tjocklek på den skurna plåten (rostfritt stål) | 8 mm |
| Maximal tjocklek på den skurna plåten (aluminium) | 6.4 mm |
| Matarlängd X-axeln | 76.2 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 59.9 m/min |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 601 m/min |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 59.9 m/min |
| Maskinvikt | 9.4 t |
Utrustning | |
|---|---|
| TRUMPF CNC CONTROL | |
| CNC-styrning | |
| Palettväxlare | |











































