Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Frankrike |
| År | 2001 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Loading | Säljaren organiserar lastningen - betalas separat |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Säljaren organiserar transporten mot en extra avgift |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Lasereffekt | 4000 kW |
| Längd på arbetsbordet | 3000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1500 mm |
| Antal bord | 2 st |
| Maximal tjocklek på snittet plåt (Normal Steel) | 20 mm |
| Maximal tjocklek på den skurna plåten (rostfritt stål) | 15 mm |
| Maximal tjocklek på den skurna plåten (aluminium) | 10 mm |
| Matarlängd X-axeln | 3000 mm |
| Totalt effektbehov | 65 kW |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS SIEMENS 840 D | |
| CNC-styrning | |
| Ethernet (LAN) | |
| USB-anslutning | |
| RS-anslutning | |
| Laser med linser | |
| Automatisk munstycke växlare | |
| CO2-laser gas | |
| Plåt lagringssystem | |
| Plåtladdningssystem | |
| Plåt uppladdning systemet | |
| Palettväxlare | |
| Fallucka till färdiga delar | |










































