- UniMachines
- ›
- Plasma och gas skärmaskiner
- ›
- 2D plasma fräsar
- ›
- 2D plasma fräsar MESSER GRIESHEIM
- ›
- 2D plasma fräsar MESSER GRIESHEIM PLASMETTE
2D plasma cutter MESSER GRIESHEIM PLASMETTE
| Kategori | Plasma och gas skärmaskiner MESSER GRIESHEIM › |
| Tillverkare | MESSER GRIESHEIM › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Nordrhein-Westfalen |
| År | 1990 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal utström | 120 A |
| Maximal tjocklek på snittet plåt (Normal Steel) | 40 mm |
| Totalt effektbehov | 25 kW |
| Maskinhöjd | 1200 mm |
| Maskinlängd | 1200 mm |
| Maskinbredd | 1000 mm |
| Maskinvikt | 0.3 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |












































