- UniMachines
- ›
- Plasma och gas skärmaskiner
- ›
- 2D plasma fräsar
- ›
- 2D plasma fräsar NESSAP
- ›
- 2D plasma fräsar NESSAP 1600 KOMBI
2D plasma cutter NESSAP 1600 KOMBI
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 2002 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 3000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1500 mm |
| Maximal tjocklek på snittet plåt (Normal Steel) | 30 mm |
| Noggrannhet av positionering | 0.01 mm |
| Totalt effektbehov | 22 kW |
| Maskinhöjd | 1700 mm |
| Maskinlängd | 4100 mm |
| Maskinbredd | 2500 mm |
| Maskinvikt | 1.8 t |
Utrustning | |
|---|---|
| CNC Nessap | |
| CNC-styrning | |
| Portal med dubbla drivsystem | |
| Kollisionsdetekteringssystem | |















































