- UniMachines
- ›
- Plasma och gas skärmaskiner
- ›
- 2D plasma fräsar
- ›
- 2D plasma fräsar SAF
- ›
- 2D plasma fräsar SAF SAF MATIC PRODUCTOME 6
2D plasma cutter SAF SAF MATIC PRODUCTOME 6
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Nordrhein-Westfalen |
| År | 1994 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 4500 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 2600 mm |
| Antal huvuden med gasbrännare | 3 st |
| Maximal tjocklek på snittet plåt (Normal Steel) | 150 mm |
| Maximal tjocklek på den skurna plåten (rostfritt stål) | 130 mm |
| Totalt effektbehov | 160 kW |
| Maskinhöjd | 2200 mm |
| Maskinlängd | 10000 mm |
| Maskinbredd | 6500 mm |
| Maskinvikt | 8.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| CNC-styrning | |
| CE-deklaration | |














































