- UniMachines
- ›
- Plasma och gas skärmaskiner
- ›
- 2D plasma fräsar
- ›
- 2D plasma fräsar ZINSER
- ›
- 2D plasma fräsar ZINSER CNC 2005 / LK 110
2D plasma cutter ZINSER CNC 2005 / LK 110
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Schleswig-Holstein |
| År | 1989 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 3000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1500 mm |
| Maximal utström | 55 A |
| Maximal tjocklek på snittet plåt (Normal Steel) | 15 mm |
| Maskinhöjd | 2100 mm |
| Maskinlängd | 4300 mm |
| Maskinbredd | 2800 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| ZINSER TNC 200 | |
| CNC-styrning | |














































