- UniMachines
- ›
- Plåtbockningsmaskiner
- ›
- 3 rulle plåtbockningsmaskiner
- ›
- 3 rulle plåtbockningsmaskiner FASTI
- ›
- 3 rulle plåtbockningsmaskiner FASTI 1041
3 rullplatta bockmaskin FASTI 1041
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Nordrhein-Westfalen |
| År | 1977 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Arbetslängd av rullarna | 1860 mm |
| Maximal tjocklek på det vikta arket av metall | 0.75 mm |
| Diametern hos valsen nr. 1 | 68 mm |
| Diametern hos valsen nr. 2 | 90 mm |
| Diametern hos valsen nr. 3 | 90 mm |
| Maskinhöjd | 1100 mm |
| Maskinlängd | 2450 mm |
| Maskinbredd | 700 mm |
| Maskinvikt | 0.7 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |














































