- UniMachines
- ›
- Fräsmaskiner
- ›
- Avrullningsfräsning maskiner
- ›
- Avrullningsfräsning maskiner LIEBHERR
- ›
- Avrullningsfräsning maskiner LIEBHERR L 300
Avrullningsfräsning maskin LIEBHERR L 300
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| År | 1964 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Säljaren organiserar lastningen - ingår i priset på maskinen |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal modul | 6 mm |
| Minimal diameter hos kugghjulet | 300 mm |
| Diameter på bordet | 315 mm |
| Maxlängden på tand för kugghjul med raka tänder | 200 mm |
| Maximalt avstånd från arbetsbordet axeln till fräsen axeln | 240 mm |
| Maxlängden på fräsen | 105 mm |
| Maskinvikt | 3.8 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |















































