- UniMachines
- ›
- Fräsmaskiner
- ›
- Avrullningsfräsning maskiner
- ›
- Avrullningsfräsning maskiner STAEHELY
- ›
- Avrullningsfräsning maskiner STAEHELY SH 180
Avrullningsfräsning maskin STAEHELY SH 180
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Bayern |
| År | 1971 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal modul | 3.5 mm |
| Maximal diameter hos kugghjulet | 180 mm |
| Diameter på bordet | 210 mm |
| Maximalt avstånd från arbetsbordet axeln till fräsen axeln | 250 mm |
| Maximal diameter på fräsen | 115 mm |
| Maxlängden på fräsen | 130 mm |
| Totalt effektbehov | 8 kW |
| Maskinhöjd | 2000 mm |
| Maskinlängd | 1900 mm |
| Maskinbredd | 1500 mm |
| Maskinvikt | 3.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |













































