- UniMachines
- ›
- Fräsmaskiner
- ›
- Bäddfräsmaskiner
- ›
- Bäddfräsmaskiner Tekwell
- ›
- Bäddfräsmaskiner Tekwell Maximart MX-B5S
Bäddfräs Tekwell Maximart MX-B5S
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| År | 2002 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Inventarienummer | 14777 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1575 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 425 mm |
| Effekt av spindeldriv | 5.5 kW |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1200 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 580 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 600 mm |
| Totalt effektbehov | 8.5 kW |
| Maskinhöjd | 2150 mm |
| Maskinlängd | 2400 mm |
| Maskinbredd | 1900 mm |
| Maskinvikt | 3.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Flytande kylsystem | |
| Ljus | |
| Teknisk dokumentation | |


















































