Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Baden-Württemberg |
| År | 1999 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal axeldiameter (skuret i 90 graders) | 500 mm |
| Minsta hastighet sågbandets | 18 m/min |
| Maximal hastighet för sågbandets | 100 m/min |
| Maskinhöjd | 1700 mm |
| Maskinbredd | 1800 mm |
| Maskinlängd | 2000 mm |
| Maskinvikt | 1.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Flytande kylsystem | |
| Teknisk dokumentation | |












































