Bandsåg MÖSSNER REKORD SM 400
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| År | 1959 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Loading | Säljaren organiserar lastningen - ingår i priset på maskinen |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Minsta hastighet sågbandets | 18 m/min |
| Maximal hastighet för sågbandets | 480 m/min |
| Totalt effektbehov | 2 kW |
| Maskinvikt | 0.35 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Vertikal bandsåg | |












































