Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Illinois |
| År | 1983 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Minsta hastighet sågbandets | 18.3 m/min |
| Maximal hastighet för sågbandets | 121.9 m/min |
| Maskinhöjd | 2413 mm |
| Maskinbredd | 2743.2 mm |
| Maskinlängd | 4622.8 mm |
| Maskinvikt | 4 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Vertikal bandsåg | |
| Hydrauliska skruvstäd | |
| Rullbana | |
| Flytande kylsystem | |











































