- UniMachines
- ›
- Borrmaskiner
- ›
- Box kolumnen borrmaskiner
- ›
- Box kolumnen borrmaskiner CHOFUM
- ›
- Box kolumnen borrmaskiner CHOFUM WKA 25
Box pelarborrmaskin CHOFUM WKA 25
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Śląskie |
| År | 1961 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Status | Machine unplugged |
| Inventarienummer | 99V |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal borrdiameter i stål | 32 mm |
| Halsdjup (avstånd spindelaxeln från ramen) | 940 mm |
| Minsta rotationshastighet på spindeln | 65 1/min |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 2880 1/min |
| Effekt av spindeldriv | 3 kW |
| Maskinhöjd | 2600 mm |
| Maskinlängd | 110 mm |
| Maskinbredd | 670 mm |
| Maskinvikt | 800 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |













































