- UniMachines
- ›
- Hydrauliska pressar
- ›
- C ram hydrauliska pressar
- ›
- C ram hydrauliska pressar GALDABINI
- ›
- C ram hydrauliska pressar GALDABINI RPRIC/50
C ram hydraulisk press GALDABINI RPRIC/50
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Italien |
| region | Milano |
| År | 1983 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal kraft (tryck) | 50 t |
| Maximalt slag av kolvstången | 500 mm |
| Längd hos botten bordet | 710 mm |
| Bredd hos botten bordet | 560 mm |
| Längd på det övre bordet | 650 mm |
| Bredden av det övre bordet | 500 mm |
| Maximal kraft ejektorn (tryck) | 4 t |
| Maximalt slag av ejektorn | 130 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |









































