- UniMachines
- ›
- Hydrauliska pressar
- ›
- C ram hydrauliska pressar
- ›
- C ram hydrauliska pressar MUELLER
- ›
- C ram hydrauliska pressar MUELLER TC 6.3.11.16
C ram hydraulisk press MUELLER TC 6.3.11.16
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Bayern |
| År | 1983 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal kraft (tryck) | 6.4 t |
| Halsdjup (avstånd från ramen till kolvstången axeln) | 125 mm |
| Maximalt slag av kolvstången | 160 mm |
| Längd hos botten bordet | 280 mm |
| Bredd hos botten bordet | 220 mm |
| Effektbehov | 4 kW |
| Oljetank | 35 l |
| Maskinhöjd | 1200 mm |
| Maskinlängd | 700 mm |
| Maskinbredd | 700 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |














































