- UniMachines
- ›
- Såg maskiner
- ›
- Cirkulära kalla sågar
- ›
- Cirkulära kalla sågar EISELE
- ›
- Cirkulära kalla sågar EISELE VMS-1
Cirkulär kall sågen EISELE VMS-1
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Hessen |
| År | 1989 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 14994 |
Specifikation | |
|---|---|
| Minsta rotationshastighet på sågen | 40 1/min |
| Maximal rotationshastighet på sågen | 80 1/min |
| Totalt effektbehov | 1.5 kW |
| Maskinhöjd | 1700 mm |
| Maskinbredd | 500 mm |
| Maskinlängd | 500 mm |
| Maskinvikt | 0.39 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |














































