- UniMachines
- ›
- Såg maskiner
- ›
- Cirkulära kalla sågar
- ›
- Cirkulära kalla sågar METORA
- ›
- Cirkulära kalla sågar METORA MKS 100 P
Cirkulär kall sågen METORA MKS 100 P
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Hessen |
| År | 1984 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | 12807184 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal axeldiameter (skuret i 90 graders) | 100 mm |
| Maximal cirkelsåg diameter | 315 mm |
| Maximal rotationshastighet på sågen | 88 1/min |
| Totalt effektbehov | 1.7 kW |
| Maskinhöjd | 1430 mm |
| Maskinbredd | 950 mm |
| Maskinlängd | 600 mm |
| Maskinvikt | 0.207 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |










































