- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar CITIZEN
- ›
- CNC automatiska svarvar CITIZEN L-20 V II
CNC automatisk svarv CITIZEN L-20 V II
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | New York |
| År | 2002 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 205.7 mm |
| Maximala styrdiameter | 20.6 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 1.5 kW |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 200 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 10000 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 6 st |
| Antal drivna verktyg i tornet | 4 st |
Utrustning | |
|---|---|
| CINCOM SYSTEM M 6 | |
| Bar feeder | |
| Flytande kylsystem | |
| Teknisk dokumentation | |
















































