- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar MANURHIN
- ›
- CNC automatiska svarvar MANURHIN KMX SWING 720
CNC automatisk svarv MANURHIN KMX SWING 720
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 2004 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 2500 mm |
| Maximala styrdiameter | 20 mm |
| Antal spindlar | 2 st |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 3.7 kW |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 10000 1/min |
| Antal verktygs torn | 1 st |
| Totalt antal verktyg i tornet | 14 st |
| Subspindel effekt | 5.5 kW |
| Maximal subspindel hastighet | 10000 1/min |
| Längd på svarven | 3100 mm |
| Bredd för svarven | 1500 mm |
| Höjd av svarv | 2100 mm |
| Vikt av svarven | 4.3 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Fanuc Series 160i-T | |
| Bar feeder | |
| Subspindel | |





















































