- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar MIVA
- ›
- CNC automatiska svarvar MIVA SPRY 40 CNC-D
CNC automatisk svarv MIVA SPRY 40 CNC-D
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2018 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 6671 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 350 mm |
| Maximala styrdiameter | 40 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 125 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 10 kW |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 40 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 5000 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 12 st |
| Längd på svarven | 1932 mm |
| Bredd för svarven | 1520 mm |
| Höjd av svarv | 1845 mm |
| Vikt av svarven | 2.4 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Siemens 840 D | |
| Bar feeder | |
















































