- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar MIYANO
- ›
- CNC automatiska svarvar MIYANO BNE 51 SY
CNC automatisk svarv MIYANO BNE 51 SY
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 2001 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 4000 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 22 st |
| Antal drivna verktyg i tornet | 11 st |
| Antal CNC-styrda axlar | 7 st |
| Totalt effektbehov | 15 kW |
| Maximal åklängd i Y-axeln | 40 mm |
| Längd på svarven | 2855 mm |
| Bredd för svarven | 2070 mm |
| Höjd av svarv | 2083 mm |
| Vikt av svarven | 7.2 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Fanuc 18i-T | |
| Teknisk dokumentation | |
























































