- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar TSUGAMI
- ›
- CNC automatiska svarvar TSUGAMI B0326E-II
CNC automatisk svarv TSUGAMI B0326E-II
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 2016 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximala styrdiameter | 32 mm |
| Antal spindlar | 2 st |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 24 m/min |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 32 m/min |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 5.5 kW |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 200 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 8000 1/min |
| Antal verktygs torn | 1 st |
| Totalt antal verktyg i tornet | 26 st |
| Antal CNC-styrda axlar | 6 st |
| Subspindel effekt | 3.7 kW |
| Maximal subspindel hastighet | 8000 1/min |
| Effekt av revolver enhet | 1 kW |
| Vikt av svarven | 3.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC Series 32i-MODEL B | |
| RS-anslutning | |
| Bar feeder med bar tidningen | |
| Mottagare av de färdiga delarna | |
| Chip transportör | |
| Subspindel | |
| Y-axel | |
| Turret huvud | |


















































