- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar
- ›
- CNC automatiska svarvar TSUGAMI
- ›
- CNC automatiska svarvar TSUGAMI S16 (D)
CNC automatisk svarv TSUGAMI S16 (D)
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Minnesota |
| År | 1995 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 210.1 mm |
| Maximala styrdiameter | 16 mm |
| Antal spindlar | 2 st |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 3.7 kW |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 200 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 8000 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 5 st |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC O-TC | |
| Bar feeder | |
| Flytande kylsystem | |
| Teknisk dokumentation | |

-m.jpg)
-1-s.jpg)
-2-s.jpg)
-3-s.jpg)
-4-s.jpg)
-5-s.jpg)
-6-s.jpg)
-7-s.jpg)
-8-s.jpg)







































