- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner CB FERRARI
- ›
- CNC-fräsmaskiner CB FERRARI A16
CNC-fräsmaskin CB FERRARI A16
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner CB FERRARI › |
| Tillverkare | CB FERRARI › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Italien |
| region | Perugia |
| År | 1993 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 2000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 515 mm |
| Effekt av spindeldriv | 10 kW |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 6000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1050 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 420 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 420 mm |
| Maskinvikt | 8.4 t |
Utrustning | |
|---|---|
| ELEXA E520 | |
| CNC-rundbordet - indexe axel | |
| Teknisk dokumentation | |














































