- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner CME
- ›
- CNC-fräsmaskiner CME FS-2
CNC-fräsmaskin CME FS-2
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Spanien |
| region | Barcelona |
| År | 2004 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 2200 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 850 mm |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 4000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 2000 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 1000 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 1000 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FAGOR 8055 FAGOR 8055 | |
| Teknisk dokumentation | |
| CE-deklaration | |









































