- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner CME
- ›
- CNC-fräsmaskiner CME FS 4
CNC-fräsmaskin CME FS 4
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Nederländerna |
| År | 2007 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | 5554 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 3000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1000 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 8000 kg |
| Effekt av spindeldriv | 25 kW |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 5000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 3000 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 1000 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 1000 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |














































