- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner CORREA
- ›
- CNC-fräsmaskiner CORREA L30/43 (7900406)
CNC-fräsmaskin CORREA L30/43 (7900406)
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner CORREA › |
| Tillverkare | CORREA › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Spanien |
| År | 1995 |
| Garanti | Garanti 6 månader |
| Inventarienummer | 7900406 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 6120 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1000 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 20000 kg |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 4300 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 1200 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 15000 mm |
| Totalt effektbehov | 22 kW |
| Maskinhöjd | 3505 mm |
| Maskinlängd | 9500 mm |
| Maskinbredd | 5600 mm |
| Maskinvikt | 28 t |
Utrustning | |
|---|---|
| HEIDENHAIN TNC-407 | |
| Teknisk dokumentation | |

-m.jpg)
-1-s.jpg)
-2-s.jpg)
-3-s.jpg)
-4-s.jpg)
-5-s.jpg)
-6-s.jpg)
-7-s.jpg)







































