- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner DECKEL MAHO
- ›
- CNC-fräsmaskiner DECKEL MAHO MH 500 C
CNC-fräsmaskin DECKEL MAHO MH 500 C
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner DECKEL MAHO › |
| Tillverkare | DECKEL MAHO › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Baden-Württemberg |
| År | 1990 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 700 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 350 mm |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 4000 1/min |
| Maximalt avstånd av spindeln från bordet | 400 mm |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 500 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 400 mm |
| Maskinhöjd | 1900 mm |
| Maskinlängd | 2000 mm |
| Maskinbredd | 2000 mm |
| Maskinvikt | 1.6 t |
Utrustning | |
|---|---|
| MAHO CNC 432 | |
| Flytande kylsystem | |
| Teknisk dokumentation | |














































