- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner DMG MORI
- ›
- CNC-fräsmaskiner DMG MORI CMX 70 U
CNC-fräsmaskin DMG MORI CMX 70 U
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner DMG MORI › |
| Tillverkare | DMG MORI › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 2018 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 800 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 620 mm |
| Effekt av spindeldriv | 13 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 5 st |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 20 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 12000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 750 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 600 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 520 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 500 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 500 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 500 mm/s |
| Maskinvikt | 7.8 t |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS SINUMERIK 840D SL | |
| Tilt arbetsbord | |
| Roterande arbetsbord | |



























































