- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner
- ›
- CNC-fräsmaskiner MAHO
- ›
- CNC-fräsmaskiner MAHO 800 P
CNC-fräsmaskin MAHO 800 P
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Baden-Württemberg |
| År | 1985 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1150 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 700 mm |
| Effekt av spindeldriv | 5.5 kW |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 40 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 2000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 800 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 450 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 500 mm |
| Maskinhöjd | 3000 mm |
| Maskinlängd | 3100 mm |
| Maskinbredd | 2100 mm |
| Maskinvikt | 4 t |
Utrustning | |
|---|---|
| HEIDENHAIN TNC 135 | |










































