- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner DOOSAN
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner DOOSAN ACE HM 500
CNC horisontell fleroperationsmaskin DOOSAN ACE HM 500
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner DOOSAN › |
| Tillverkare | DOOSAN › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| År | 2007 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 5430 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 500 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 500 mm |
| Minsta rotationshastighet på spindeln | 30 1/min |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 6000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 800 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
| Maskinhöjd | 2765 mm |
| Maskinlängd | 7125 mm |
| Maskinbredd | 3340 mm |
| Maskinvikt | 13.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |















































