- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner DOOSAN
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner DOOSAN HM 1250
CNC horisontell fleroperationsmaskin DOOSAN HM 1250
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner DOOSAN › |
| Tillverkare | DOOSAN › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Georgia |
| År | 2011 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | 10010 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1249.7 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1249.7 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 3000.1 kg |
| Effekt av spindeldriv | 37.3 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 90 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 6000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 2098 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 1498.6 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 1498.6 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 399.6 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 399.6 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 399.6 mm/s |
| Maskinvikt | 30.9 t |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 31i-MB | |
| Flytande kylsystem | |


















































