- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner HITACHI SEIKI
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner HITACHI SEIKI HC-400
CNC horisontell fleroperationsmaskin HITACHI SEIKI HC-400
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner HITACHI SEIKI › |
| Tillverkare | HITACHI SEIKI › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Illinois |
| År | 1987 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 398.8 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 398.8 mm |
| Antal verktyg i magasinet | 60 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 10000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 533.4 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 406.4 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 11-M | |
| Palettväxlare | |
| Flytande kylsystem | |













































