- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MATSUURA
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MATSUURA MAM 500HF PC-11
CNC horisontell fleroperationsmaskin MATSUURA MAM 500HF PC-11
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner MATSUURA › |
| Tillverkare | MATSUURA › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | California |
| År | 1998 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Effekt av spindeldriv | 15 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 60 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 8000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 477.5 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 457.2 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| MATSUURA CNC CONTROL | |















































