- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK FH 480
CNC horisontell fleroperationsmaskin MAZAK FH 480
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Michigan |
| År | 1997 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 399.8 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 399.8 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 399.2 kg |
| Effekt av spindeldriv | 22.4 kW |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 12000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 559.8 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 559.8 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 560.6 mm |
| Maskinvikt | 9.8 t |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK M-PLUS | |
| Flytande kylsystem | |














































