- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK FH 680
CNC horisontell fleroperationsmaskin MAZAK FH 680
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Nederländerna |
| region | Noord-Brabant |
| År | 1997 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Loading | Säljaren organiserar lastningen - ingår i priset på maskinen |
| Inventarienummer | 2537 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 630 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 630 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 1500 kg |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1050 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 800 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 825 mm |
| Maskinhöjd | 3225 mm |
| Maskinlängd | 6770 mm |
| Maskinbredd | 3380 mm |
| Maskinvikt | 21.1 t |
Utrustning | |
|---|---|
| CNC roterande bord - indexe axel | |
















































