- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK FH 880 PMC
CNC horisontell fleroperationsmaskin MAZAK FH 880 PMC
| Nettopris | Fråga› |
| Företagsnamn |
MAMACH Machinehandel BV
Sales Specialist |
| adress | Campagneweg 10 |
| stad | Zevenbergen |
| postnummer | 4761 RM |
| region | Noord-Brabant |
| land | Nederländerna |
| telefon | +31 168 32 53 54 |
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner MAZAK › |
| Tillverkare | MAZAK › |
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Nederländerna |
| region | Noord-Brabant |
| År | 1997 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Inventarienummer | 15040 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 800 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 800 mm |
| Antal verktyg i magasinet | 237 st |
| Minsta rotationshastighet på spindeln | 37 1/min |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 7000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1300 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 1100 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 1000 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK MAZATROL M-PLUS | |
| Palettväxlare | |











































