- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK H 400 N
CNC horisontell fleroperationsmaskin MAZAK H 400 N
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Nederländerna |
| region | Noord-Brabant |
| År | 1994 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Inventarienummer | 15028 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 400 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 400 mm |
| Antal verktyg i magasinet | 30 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 10000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 560 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 510 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 510 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK MAZATROL M 32 | |











































