- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK H 800
CNC horisontell fleroperationsmaskin MAZAK H 800
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 1988 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 800.1 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 800.1 mm |
| Effekt av spindeldriv | 26.1 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 80 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 4500 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1249.9 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 997.5 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 849.9 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK MAZATROL M 32 | |









































