- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK H-800
CNC horisontell fleroperationsmaskin MAZAK H-800
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Illinois |
| År | 1993 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 800.1 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 800.1 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 1995.8 kg |
| Effekt av spindeldriv | 22.4 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 40 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 4500 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1249.7 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 998.2 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 848.4 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZATROL M-32 | |
| Flytande kylsystem | |









































