- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MAZAK MICROCENTER H12N
CNC horisontell fleroperationsmaskin MAZAK MICROCENTER H12N
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Italien |
| region | Perugia |
| År | 1987 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 500 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 500 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 400 kg |
| Effekt av spindeldriv | 5.5 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 30 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 4000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 610 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 455 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 455 mm |
| Maskinvikt | 7.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK MAZATROL M2 | |
| Palettväxlare | |
| Teknisk dokumentation | |












































