- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MITSUI SEIKI
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MITSUI SEIKI HS 3 A
CNC horisontell fleroperationsmaskin MITSUI SEIKI HS 3 A
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner MITSUI SEIKI › |
| Tillverkare | MITSUI SEIKI › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | New York |
| År | 1996 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 406.4 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 406.4 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 499 kg |
| Effekt av spindeldriv | 29.8 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 4 st |
| Antal verktyg i magasinet | 120 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 8000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 553.7 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 403.9 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 504.7 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 249.8 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 249.8 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 249.8 mm/s |
| Maskinvikt | 5.7 t |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 15 M | |
| RS-anslutning | |
| Flytande kylsystem | |













































