- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MORI SEIKI
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MORI SEIKI NH-5000-DCG
CNC horisontell fleroperationsmaskin MORI SEIKI NH-5000-DCG
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner MORI SEIKI › |
| Tillverkare | MORI SEIKI › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Illinois |
| År | 2009 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 500.4 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 500.4 mm |
| Effekt av spindeldriv | 18.7 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 60 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 14000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 729 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 729 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 850.9 mm |
| Maskinvikt | 13.2 t |
Utrustning | |
|---|---|
| MORI SEIKI MAPPS III | |
| Roterande arbetsbord | |













































