- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MORI SEIKI
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner MORI SEIKI SH-40
CNC horisontell fleroperationsmaskin MORI SEIKI SH-40
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner MORI SEIKI › |
| Tillverkare | MORI SEIKI › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | California |
| År | 1996 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 400.1 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 400.1 mm |
| Antal verktyg i magasinet | 40 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 12000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 558.8 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 16 CONTROL | |













































